• 05.02.2024
  • 170 zobrazení

V brance Šípů skvěle zaskočil Šimon Vrána. Krásno proti Drakům? Tradičně hodně emocí i kvalitního futsalu!

Jonáš Vrána (hráč Rychlé šípy)

Na toto kolo jsme přijeli v sedmi hráčích a navíc bez gólmana, takže musel jít do brány brácha Šimon. A proto jsme se rozhodli, že toho využijeme a v podstatě většinu obou zápasů jsme hráli power play. 1. zápas byl dost vyrovnaný. Tornádo dobře bránilo a my když jsme se dostali do šance, tak jsme buď trefili tyč nebo brankáře soupeře. Měli jsme tam pár ztrát při power play, kdy soupeř mohl skórovat, ale to se nestalo. Pět minut před koncem jsme se po rohu dostali do vedení 3:2 a to jsme si nakonec pohlídali.

Druhý zápas jsme byli ze začátku lepší. Dostali jsme se do vedení a kontrolovali jsme hru. Ve druhém poločase už nám docházely síly, ale naštěstí měl soupeř smůlu a nastřelil několik tyček a nebo je vychytal brácha. Výsledek 4:0 vypadá jednoznačně ale byl to těžký zápas.

Radek Paťava (hráč Krásno)

Krásno - Bar Bora Bora 4:6 (1:5)

Branky: Paťava 2, Varga, Zdeněk Sovák - Petr Nerad 2, Špůrek, Petružela, Mičkal, Heryán.

V prvním zápase jsme se střetli s týmem Bar Bora Bora a bohužel jsme utrpěli těsnou prohru 4:6, přičemž poločasové skóre 1:5 nevěstilo nic dobrého.
Před zápasem jsme čelili významným absencím v našem týmu, což nás donutilo povolat několik hráčů, kteří buď dosud nezasáhli do žádného zápasu, nebo mají za sebou jen několik málo vystoupení.

Už od začátku to pro nás nevypadalo dobře. Během prvních minut jsme se propadli do tříbrankového deficitu 0:3. Naše útočná fáze byla slabá a v obraně jsme udělali několik zbytečných chyb, které nás stály drahé góly. I když se nám podařilo snížit na 1:4, Bora Bora nám ještě před poločasem odskočil na rozdíl čtyř branek.

Ve druhém poločase jsme na hřišti ukázali zlepšenou hru. Začali jsme lépe kombinovat a vytvářet si více šancí. Přestože konečný výsledek 4:6 znamenal prohru, pro  tým to byla motivace do dalšího zápasu.

Draci - Krásno 1:3 (1:1)

Branky: Škabraha - Paťava, Radek Černý, Sviták.

Ve druhém zápase jsme se střetli s Draky, což je souboj, který tradičně přináší spoustu emocí a kvalitního futsalu. Tentokrát nebylo nic jinak. Na rozdíl od prvního utkání jsme měli lepší kontrolu nad balonem a opírali jsme se o solidní obrannou práci. Podařilo se nám otevřít skóre, což nám dalo prostor k uklidnění hry. Draci však našli cestu k vyrovnání ještě před koncem prvního poločasu díky povedené akci po křídle.

Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení po situaci, která nebyla zcela jasná, když jsme skórovali z rohového kopu. To soupeře evidentně vyvedlo z míry. Emoce se stupňovaly, což bylo znát na četnosti osobních soubojů. Klíčový moment přišel, když se nám podařilo na půlce uvolnit Kolečka a hostující Macíček byl nucen zatáhnout za "ruční brzdu" , což vedlo k vyloučení hráče Draků. V následné přesilové hře Sviták skvěle využil přímý kop a překonal skvěle chytajícího Slováka.

Závěr utkání byl ve znamení zvýšeného tlaku Draků, který se snažili proměnit ve skóre, avšak narazili na naši pevnou obranu. I přes to, že měli k dispozici tři penalty, žádnou z nich neproměnili. Celkově jsme ukázali zlepšení oproti prvnímu zápasu, což se projevilo lepší kontrolou hry a využitím klíčových momentů ve svůj prospěch.