MENU
  • 04.03.2024
  • 171 zobrazení

Valašský futsal mám na to, abych si zlepšil techniku a poběhal, říká střelec Fru Fru René Kalay

Valašský futsal mám na to, abych si zlepšil techniku a poběhal, říká střelec Fru Fru René Kalay

Konečné pořadí ankety: 

1. René Kalay - Fru Fru 135

2. Jan Kuběna - Ajax 51

3. Martin Varga - Krásno 14

René Kalay začínal s velkým fotbalem v Unii Hlubina, kde působí i nyní v druhé sezoně mezi muže a hraje divizi F. 

Jsem odchovancem Unie Hlubina. V mládeži jsem kromě Hlubiny byl ve Vítkovicích. Když se MFK Vítkovice měnily, tak jsem hrál pod hlavičkou Poruby. V mužích jsem druhou sezonu. Začal jsem hrát za muže Hlubiny pod trenérem Skotnicou, hraji druhým rokem základní sestavu. Jako nováček jsme hned moji první sezonu mezi muži měli i nabídka postupu. Celkově jsme ale chtěli postoupit z prvního místa, takže jsme postup odmítli a letos doufáme, že se to podaří.

Hlubina má postupové ambice i letos, ale na její záda dýchají další konkurenti a hodně silný bude na jaře Havířov. 

Letos to byl zase perfektní podzim. Vyšlo nám to dobře. Jelikož Havířov dost posílil a bude posilovat, musíme se mít na pozoru. Nějakou šanci oni mají, i další soupeři jsou kvalitní. Nemyslím si, že něco podceníme a budeme chtít vyhrát jako první v tabulce, abychom ty důležité a rozhodující zápasy zvládli. 

René Kalay kromě okresního přeboru Vsetín hraje futsal i ve druhé nejvyšší soutěži. 

Futsal hraji v Baníku Ostrava. Dohrávali jsme poslední zápas sezony, vyhráli jsme 4:1 nad Jeseníkem. Skončili jsme třetí v lize. Ambice máme i na nejvyšší soutěž, ale neví se, v jakém složení se bude hrát další sezonu, jak vůbec bude vypadat náš kádr. 

Kalay vtrhl loňskou sezonu do okresního přeboru Vsetín v dresu HSK Huslenky jako velká voda a mnoho soupeřů nestačilo. 

Moje starty za HSK Huslenky domlouval Martin Váňa a je to i letos tak za Fru Fru. Letošní soutěž byla kvalitnější o něco. Loni jsme vyhrávali větším rozdílem, letos to bylo vyrovnanější. Ajax a další týmy ze špice dají zabrat. Je to hodně spontánní, když si člověk muže zahrát, zahrát si pro radost. Zahrál jsem si dobře, jen proti týmům ze spodku tabulky to bylo lehčí. 
I další sezonu pokud možnost bude, na Valašsko budu pokračovat. Valašský futsal mám na to, abych si zlepšil techniku a poběhal a pohlídal si, abych se nezranil pro divizní soutěž velkého fotbalu.